ORDU ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. TURAN KARADENİZ DEN, BİR GÜNLÜK CEVİZ BUDAMA EĞİTİMİ.

Bahşılı Halk eğitim müdürlüğünün açtığı bahçecilik kursu, uygulamalı ceviz budama eğitimi verdi

Bahşılı Halk eğitim müdürlüğü bahçecilik kursu kapsamında bugün bir ceviş bahçesinde, uygulamalı ceviz budama eğitimi gerçekleştirildi.

Kurs kapsamında hafta sonları verilen ve 264 süren Bahçecilik kursunun uygulamalı eğitim bölümüne Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz bir günlük eğitim vererek hazır bulunan 15 kursiyer ve Kırıkkale ilçe Tarım müdürleri, ziraat mühendislerinin hazır bulunduğu eğitimde ceviz bahçesinde modern ceviz yetiştiriciliği ile cevizlerde aşılama ve budama yöntemlerini gösterdi.

DSC_0058-GGGGGGGGGG

Kursiyerlerinde uygulama ile öğrendiği kursun çok faydalı ve amacına ulaştığını belirten Kırıkkale Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürü Recep Kırbaş, ‘’ Bahşılı Halk eğitim müdürlüğümüzün talebi üzerine Bahşılı halk eğitim merkezinde açılan Bahçecilik kursu kapsamında bugün Ceviz bahçelerinde aşılama ve budama tekniklerini gösteren ordu üniversitesi Ziraat fakültesi Dekanımız Profesör Turan Karadeniz bir günlük eğitim verdi.ayrıca 10,11,12 Nisan dada ilimize gelerek çeşitli ceviz bahçelerinde yine bazı aşılama ve ceviz yetiştiriciliğindeki püf noktaları anlatacak.kendisine ve Bahşılı Tarım müdürümüze,bahşılı halk eğitim müdürlüğümüze,İlçelerden gelen Tarım müdürleri ve ziraat müdürlerimize, kursiyerlerimize çok teşekkür ediyorum.

8B2_DSC_0216-XONNNN

Programa Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz, Kırıkkale il Gıda, Tarım ve Hayvancılık müdürü Recep Kırbaş, Bahşılı Halk eğitim müdürü Köksal Bütün, Bahşılı ilçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık müdürü Ahmet Tugay,Balışeyh İlçe Gıda,Tarım ve Hayvancılık müdürü Oğuzhan Günü, İlçe Tarım müdürlüğü ziraat mühendisleri, Kursiyerler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.